Jak na svatební harmonogram?


Svatba vyžaduje velmi pečlivé plánování. Budoucí novomanželé si musí naplánovat všechno do posledního detailu. Svatební den je totiž dlouhý. Většinou začíná už od brzkých ranních hodin a končí až pozdě večer, nezřídka až druhý den ráno. A aby všechno do puntíku vyšlo, je dobré, aby měli novomanželé určený nějaký harmonogram, podle kterého se budou řídit. Harmonogram určitě není zbytečnost. Pomůže vám orientovat se v tom, co je potřeba udělat, kde máte v danou dobu být a podobně. Určitě si tedy harmonogram stanovte. A nejenom v duchu v hlavě, ale opravdu si ho přeneste na papír, vytiskněte a mějte ho i ve svatební den neustále po ruce.

svatba

Svatební harmonogram je vhodný si orientačně stanovit již několik dní až týdnů před svatbou, určitě není dobré začínat ho plánovat den před svatbou. Vyhraďte si na naplánování svatebního dne několik týdnů a poté můžete harmonogram upravovat dle toho, jak se bude měnit situace a podobně. Zahrňte do harmonogramu všechno. Počítejte s kadeřnicí a vizážistkou, pokud vám budou dělat úpravy, oblékání, odjezd na obřad, samotný obřad, focení, slavnostní oběd, krájení dortu, společenské hry, raut, první tanec, volná zábava, únos nevěsty…vidíte, kolik toho všeho je?

svatba

Vytvořte si svůj vlastní harmonogram a nesnažte se řídit nějakým náhodným, který si stáhnete z internetu. Každý má svatbu úplně jinou. Někdo třeba nemá slavnostní oběd, někdo únos nevěsty, někdo nemá ani hostinu. Proto si musíte harmonogram naplánovat sami, přesně podle toho, jak bude váš svatební den probíhat. Určitě se nebojte přizvat si na pomoc kamarády, aby vám pomohli harmonogram sestavit. Především svědek a svědkyně vám v tomto mohou být velmi nápomocni. Pokud potřebujete ukázkové harmonogramy, podívejte se na článek Svatební harmonogram a jak na něj Yorge, který vám může být v ohledu plánování svatby velmi nápomocný.